Domov pro seniory Máj České Budějovice,
příspěvková organizace
Větrná 731/13 Na Zlaté stoce 32/28 Tylova 13/9 Tylova 14/11

Horní menu

Drobečková navigace

ÚVOD > Větrná 731/13 > Ubytování, stravování a ostatní služby > Stravování

Stravování

V našem zařízení poskytujeme celodenní stravování, obědy připravujeme také pro zaměstnance a cizí strávníky. Stravování zajišťuje vlastní kuchyně, ve které se denně vaří podle jídelního lístku sestaveného nutričním terapeutem. Ten zároveň u klientů zajišťuje poskytování nutriční péče.

Připravujeme tři druhy stravy, a to stravu základní č. 3, dietu diabetickou č. 9 a dietu šetřící č. 2, které se řídí dietním systémem sestaveným pro naše zařízení. Podle stavu klienta lze sestavit i individuální dietu. V případě potřeby poskytujeme i mechanicky upravenou stravu.

     

Strava je podávaná 5 x denně (snídaně, přesnídávka, oběd, svačina a večeře), u diabetiků a individuálních nastavení 6 x denně (+ II. večeře).

Skladba stravy je přizpůsobena svým složením, množstvím a úpravou věku a zdravotnímu stavu klientů. Do jídelníčku zařazujeme i pokrmy, které se vážou ke slavnostním akcím v našem zařízení (Vánoce, Velikonoce, Masopust, barevné dny, Vinobraní). Respektujeme i individuální požadavky klientů.

Klienti se mohou stravovat na jídelnách jednotlivých stanic nebo na svých pokojích.

      

Jídlo se na oddělení expeduje tabletovým systémem. Při servírování jídel je naší prioritou zajistit klientům vhodnou kulturu stolování.

      

Celý den je zajištěn pitný režim. Klienti mají k dispozici čaje, ovocné a vitamínové nápoje, mléčné nápoje a na každém patře je zásobník s pitnou vodou.

Stravovací provoz má sestavenou vlastní dokumentaci založenou na zásadách HACCP (pravidla správné výrobní a hygienické praxe), která je pravidelně aktualizována a je prováděna vnitřní kontrola za účasti externího poradce.