Domov pro seniory Máj
Domov pro seniory MájČeské Budějovice

Cestopisné vyprávění 2

Malajsie, Borneo

Pan Martin Jírovec svou první cestu do Malajsie podnikl sám v roce 2009 a podruhé se tam vydal se svým kamarádem a pokaždé tam strávil 3 týdny. Našim obyvatelům vyprávěl o svých zážitcích z této zajímavé cesty.

Menší část Malajsie leží vedle Thajska, její větší část se nachází v severní části Bornea. Měli jsme možnost vidět fotografie z Národního parku Bako, který se nachází asi 37 km severovýchodně od města Kuching a je známý především ojedinělým výskytem tzv. nosatých opic (Kahau nosatý). Dozvěděli jsme se, že zde rostou i masožravé rostliny láčkovky, které jsou považovány za nekorunované královny masožravých rostlin.

Další vyprávění bylo o Národním parku Gunung Mulu, který je znám zejména díky výskytu rostliny s největším květem na světě – Rafflesia Arnoldi. Jedovatí hadi, pavouci, stonožky a žáby jsou všude okolo vás, i tak by se dal popsat deštný prales na Borneu.

Co jsme ještě viděli?

Limuzíny a drahá auta na fotografiích z Bruneje. Petronas Twin Tower se svými 452 m, která byla postavena jako nejvyšší budova na světě a rovněž jako symbol nové Malajsie a také fotografie nejvyšší hory Malajsie a zároveň nejvyšší hory ostrova Borneo Kinabaly (4095m).

Datum vložení: 3. 6. 2013 11:57
Datum poslední aktualizace: 18. 10. 2022 11:59